Voorplussers.nl

Voor en door Plussers

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Peter-langhout-banner

Peter Langhout Reizen
Boek een heerlijke zonvakantie, arrangement in eigen land,

leuke stedentrip of bezoek aan Disneyland® Paris.
Heeft u langer vakantie?
Bekijk dan het aanbod rondreizen, cruises en verre reizen.
NIEUW: leuke muziekreizen!

Klik hier voor een overzicht van de op Voorplussers beschreven reizen, of kijk op Peterlanghout.nl


Dit mag u niet missen, de West-Friese (folklore) markten te Schagen.

ImageDeze week eens geen zaterdag om boodschappen te doen, maar we trekken er op een donderdag tussen uit. Indien u van folklore houdt, moet u beslist eens op een donderdag gaan kijken in Schagen.
De West-Friese markten worden de laatste jaren jaarlijks tussen juni en begin september op tien donderdagen gehouden. De markten werden opgezet om in te spelen op het toenemende toerisme, in een tijd waarin het belang van de veemarkten terug liep. De markten trekken al vele jaren per seizoen zo'n 150.000 tot 200.000 bezoekers van buiten Schagen.

Hoogtepunt is de optocht van 20-25 rijtuigen (sjezen, landauers, tilbury's, een speelwagen en de brandspuit van 1912) getrokken door fraaie, veelal Friese paarden. De mensen, op en lopend tussen de wagens, zijn gestoken in historisch verantwoorde klederdracht uit omstreeks 1900. Voorop gaat politie te paard en muziekkapel De Uienhoop.
BannerIs dit uw doelgroep?
Uw tekst en foto met link hier? Bekijk hier de mogelijkheden.
Lees meer ...
BannerVakantiehuis midden Frankrijk met zwembad
Op zoek naar een vakantiewoning in midden Frankrijk met zwembad op een rustig gelegen plek, kijk dan even hier!
Lees meer ...
BannerChalet De Eekhoorn
Even er tussen uit in een luxe en zeer compleet vakantiehuisje op de Veluwe of een weekje vakantie boeken.
Lees meer ...

  

Daarnaast zijn er folkloristische dansen (ook door kinderen) op een tableau voor de kerk op de Markt. Er hangt een gezellige drukke sfeer op de markt met standwerkers. Iedere West-Friese Markt-donderdag heeft een thema, zoals de dag van het kind (met traditionele kinderspelen), de dag van de dans en muziek, de dag van het ringsteken, de dag van het dier (met nationale geitenkeuring, ponyshow en schapenscheren) en de dag van de oude ambachten.
Uw boodschappen kunt u beter buiten Schagen doen want op donderdag is het zo druk dat u uw auto maar moeilijk kwijt kunt.

  

Vanaf juni staan tien achtereenvolgende donderdagen in het teken van de Westfriese Folklore. Een gebeuren dat beslist de moeite waard is. Wat kun je allemaal zoal beleven op een Westfriese donderdag?
Show.
Het begint al vroeg, zo omstreeks kwart over tien, met een show van de deelnemers en het formeren van de optocht bij de spoorwegovergang voor Cafe Spoorzicht.(Aan het einde van de stalletjesmarkt).
Een mooie gelegenheid om foto's en film- of video-opnames te maken van de deelnemers en van de boerenkarren en ander rijdend materieel.
Optocht.


Eerst nog even sleutelen.

Om circa kwart voor elf (Westfriezen kijken niet op een 'minuutje') vertrekt de unieke optocht voorafgegaan door de boerenkapel 'De Uienhoop'. De bonte stoet van in originele Westfriese klederdracht gestoken Schagenezen en gasten, lopend of gezeten op of in andere boerenwagens, sjeezen en landauers, die getrokken worden door prachtige paarden, trekt dan via de Stationsweg, Nieuwe Laagzijde, Gedempte Gracht, Markt, Noord, langs het schilderachtige Rapenpad, Nieuwstraat en vervolgens via de Markt, Rensgars, Gedempte Gracht naar de Laan.
Dansfestival.
Onder leiding van Ome Joop Schilder vangt om ongeveer half twaalf, bij de Grote Kerk op het Marktplein, het folkloristisch dansfestival aan. Eerst is daar de kinderdansgroep, daarna de Westfriese dansgroep die uit volwassenen bestaat. Het geheel wordt begeleid door 'levende' muziek.
Broodmaaltijd
Rond de klok van twaalf doet de kinderdansgroep zich vervolgens tegoed aan een heuse traditionele broodmaaltijd. Compleet met een echte Westfriese krentenmik.
Dagprogramma
Iedere Westfriese donderdag wordt gekenmerkt door een specifiek dagprogramma.
Een compleet dagje-uit!
Zo zie je maar. Op een Westfriese donderdag valt er in Schagen heel wat te beleven. Het is niet voor niks dat menigeen na afloop zegt: "Schagen, meer dan één bezoek waard!"

Voor meer info zie Westfriese Folklore

 
U bent hier Dagtrips Dit mag u niet missen, de West-Friese (folklore) markten te Schagen.