Voorplussers.nl

Voor en door Plussers

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Peter-langhout-banner

Peter Langhout Reizen
Boek een heerlijke zonvakantie, arrangement in eigen land,

leuke stedentrip of bezoek aan Disneyland® Paris.
Heeft u langer vakantie?
Bekijk dan het aanbod rondreizen, cruises en verre reizen.
NIEUW: leuke muziekreizen!

Klik hier voor een overzicht van de op Voorplussers beschreven reizen, of kijk op Peterlanghout.nl


Binnenshow met narcissen en bijzondere bolgewassen hoogtepunt op Keukenhof

Lisse, 11 april - De binnententoonstelling met narcissen en bijzondere bolgewassen wordt ook dit jaar een van de hoogtepunten van Keukenhof in Lisse. Van 14 tot en met 19 april, in het Oranje Nassau Paviljoen, worden de bezoekers verrast door de grootste narcissenshow ter wereld. En dat in combinatie met de wereldwijd meest gevarieerde tentoonstelling van bijzondere bolgewassen!
BannerVakantiehuis midden Frankrijk met zwembad
Op zoek naar een vakantiewoning in midden Frankrijk met zwembad op een rustig gelegen plek, kijk dan even hier!
Lees meer ...
BannerIs dit uw doelgroep?
Uw tekst en foto met link hier? Bekijk hier de mogelijkheden.
Lees meer ...
BannerChalet De Eekhoorn
Even er tussen uit in een luxe en zeer compleet vakantiehuisje op de Veluwe of een weekje vakantie boeken.
Lees meer ...
Het Oranje Nassau Paviljoen vormt met het Beatrix Paviljoen en het Willem Alexander Paviljoen een drieluik van overdekte bloemen- en plantenshows. De paviljoens zijn speciaal voor bloemententoon-stellingen en het fraaie voorjaarspark in Lisse ontworpen. Het park is geopend tot en met 20 mei en het tentoonstellingsprogramma garandeert dagelijks nieuwe bloemenpracht.

Maar liefst acht wekelijks wisselende bloemententoonstellingen in het Oranje Nassau Paviljoen geven een compleet beeld van de Nederlandse bloemenpracht. Dankzij hun jarenlange ervaring, uitgekiende teeltmethoden en altijd weer nieuwe kleuren, vormen en types weten de Nederlandse siertelers bezoekers aan Keukenhof altijd te boeien.

Steeds meer kleur en geuren in narcissen

Dat er honderden verschillende kleurtinten met geel als basis in bloemen bestaan, is een van de bijzondere aspecten van de narcissenshow op Keukenhof. Van compleet heldergeel tot volledig wit en daartussen talloze combinaties: van witgeel, geelroze, witoranje, geeloranje, licht- en donkergeel tot witgeel met roodoranje rand. Er zijn bovendien cognackleuren en ook de fijngroene viridiflora's, met ook oranjewitte en geelwitte varianten. Naast de enorme kleurenrijkdom zijn er ook veel verschillende bloemvormen. Het bloemdek met daarop de kroon of cup is de bekende trompetvorm, maar zullen de bezoekers ook de cyclaamachtige narcissen al kennen? Kenners maken verder onder andere onderscheid tussen Trumpet, Large Cupped en Tazetta. Het jaarthema van Keukenhof 'Duitsland- land van Dichters en Denkers' is verwerkt in het decor van het Oranje Nassau Paviljoen, maar wordt ook subtiel tot uitdrukking gebracht door de narcisseninzending in Keulse potten in allerlei soorten en maten.

Als extra verrassing brengt de kwekersvereniging Spectrum een fraaie collectie geurende narcissen, een aspect waar tijdens de veredeling steeds meer aandacht wordt besteed. En er is meer dat narcis tot een bijzondere bloem maakt. De bollen bevatten een stof, die een heilzame werking heeft tegen Alzheimer. Voor verder onderzoek hiernaar zamelen narcissenkwekers geld in. Narcis, het is een bloem met een rijke historie en een prachtige toekomst. Verwijst de naam naar narkos, het Griekse woord voor bedwelmen? Of naar de Griekse jongeling Narkissos, die door de godin Nemisis werd veranderd in een bloem?

Narcissen, ze zijn geschikt voor tuin en borders en sommige hebben een bloeitijd van 45 dagen. Ze worden steeds vaker gebruikt in potten op terras en balkon. En ze zijn er als snijbloem.

Speciaal voor de professionals is er op Keukenhof bovendien een aparte keuring, gericht op verschillende toepassingen. Zoals geschiktheid in het landelijk gebied, buitenplaatsen en groot openbaar groen en kleinschalige stedelijke toepassingen als rotondes en bakbeplantingen.

Zeer speciale bolgewassen

De combinatie van de gele en geurende narcissenshow met de enorme breedte en diepte van het assortiment bijzondere bolgewassen inspireert vakman en consument, van 14 tot en met 19 april in het Oranje Nassau Paviljoen. Nergens anders ter wereld zijn kwekers in staat zo'n breed pakket te showen als tijdens de bijzondere bolgewassenshow op Keukenhof. Van vroege voorjaarsbloeiers tot late najaarsbloeiers: ongekend is de variatie. Nederland staat dan wel bekend als tulpenland, maar dankt zijn reputatie als bloemenland aan de ongekende rijkdom aan verschillende gewassen.

En er zijn ook dit jaar weer bijzondere nieuwe cultivars, die nog nooit eerder aan publiek en vakman zijn getoond. Zoals de brodiaea (of triteleia) Violet Queen, donkerder roze en dubbelbloemig gefranjerde pleione en nieuwe muscarisoorten. Dit lieflijke bloemetje kennen we als blauw druifje, maar in kleine aantallen zijn er ook blauwwitte en groene rassen en zelfs glimmende. Nog niet eerder geshowd op

Keukenhof is de Arum creticum (Italiaanse Aronskelk). Van amaryllis in grootbloemige, kleinbloemige, dubbelbloemige, spiderachtige en trompetvormige soorten tot zantedeschia in hagelwitte tot bijna zwarte kleuren: het Oranje Nassau Paviljoen is een week lang een bolbloemenoase. En ook vele bijzondere bolgewassen zijn naast de toepassing in de tuin geschikt voor gebruik in potten of als snijbloem.

Inspirerende demonstraties

Een extra attractie in het Oranje Nassau Paviljoen zijn de bloemschikdemonstraties, die dagelijks elk uur starten. Onder auspiciën van Nicky Markslag uit Aalsmeer is een team van zes wereldwijd werkende bloemenarrangeurs voor Keukenhof ingeschakeld. Zij gebruiken de bloemen van de themashow, zoals de narcissen en bijzondere bolgewassen van 14 tot en met 19 april. Klassieke bloemsierkunst, maar ook ultramoderne, in te passen in zowel een traditionele als futuristische omgeving: voor alle bezoekers van Keukenhof's Oranje Nassau Paviljoen is het inspirerend en informatief. Speciale aandacht besteden de arrangeurs aan hergebruik van materialen en ook dat leidt tot nieuwe invalshoeken en gebruik van bloemen en planten.

Tentoonstellingskalender paviljoens Keukenhof 2011

Iedere dag gevarieerde bloemen- en plantenshows in de drie speciale paviljoens op Keukenhof, dat belooft de tentoonstellingskalender:

Oranje Nassau Paviljoen

25 maart t/m 29 maart Amaryllis, Freesia en Tulpen
31 maart t/m 5 april Chrysanten
07 april t/m 12 april Gerbera
14 april t/m 19 april Narcissen en Bijzondere bolgewassen
21 april t/m 26 april Rozen
28 april t/m 3 mei Alstroemeria
05 mei t/m 10 mei Asters, Irissen, Limonium, Lisianthus en Lathyrus
12 mei t/m 20 mei Anjers, Zantedeschia, Bouvardia, Saintpaulia, Kalanchoe, Snij-Hortensia en Zomerbloemen (incl. Pioenen)

Beatrix Paviljoen

24 maart t/m 20 mei Anthurium, Bromelia en Orchidee

Willem-Alexander Paviljoen

24 maart t/m 30 maart: Hyacinten
24 maart t/m 25 april: Bloeiende Heesters (Syringa, Viburnum, Prunus en Forsythia)
24 maart t/m 06 mei: Tulpen en Narcissen (volle grond)
24 maart t/m 20 mei: Bloeiende bolgewassen zoals: Iris, Narcis, Tulp, Lelie, Amaryllis, e.a..
24 maart t/m 20 mei Bol-op-pot presentatie
24 maart t/m 20 mei: Cyclamen, Pot-Hortensia en Begonia
26 april t/m 20 mei: Vaste Planten
02 mei t/m 8 mei: Snij- en Tuintulpen show
12 mei t/m 20 mei: Lelie

Bloembollen online bestellen

Koop Hier Uw Bloembollen Alle Soorten Bollen Topkwaliteit. Betel Nu Voor Groothandelsprijzen!

 

Zie ook onze andere artikelen over de Keukenhof kijk hier!


Zie ook onze andere artikelen over gezellige
Dagtrips en leuke Evenementen!



 
U bent hier Dagtrips Binnenshow met narcissen en bijzondere bolgewassen hoogtepunt op Keukenhof