Eurospoor 2011, alles over modeltreinen!
28-30 oktober 2011 (herfstvakantie), Jaarbeurs Utrecht
- Perfectie in modelspoorwegbouw in het digitale tijdperk
- Meer dan 50 wonderschone werkende modelbanen uit binnen- en buitenland
- Eurospoor is en blijft dé beurs voor nieuw en oud modelspoor en toebehoren.
Treinen, treinen en nog eens treinen. Van de oudste, echt puffende stoomlocomotief tot de nieuwste hogesnelheids-trein die alle geluids- en lichteffecten laat horen en zien. Inderdaad, Eurospoor 2011 komt er aan. Eurospoor is een publieksbeurs in optima forma: bedoeld om zowel modelspoorenthousiasten, treinliefhebbers (jong en oud) als iedereen die een leuk dagje uit wil, een plezierige dag te bezorgen.

Ook dit jaar biedt een enorm oppervlak van 23.000 vierkante meter (drie voetbalvelden!) een podium voor de mooiste modelbanen ter wereld. Maar ook aan de bijna ontelbare stands en verkoopkraampjes met modeltreinen en bijbehorende zaken als landschappen, gebouwen en niet te vergeten de technische noviteiten voor digitale besturing. Er zijn inzendingen van clubs en particulieren uit Engeland, Frankrijk, (Oost en West) Duitsland, België, Nederland en zelfs uit Italië. Net als andere jaren worden tienduizenden hobbyisten, liefhebbers, fans en geïnteresseerden verwacht.
Perfectie in modelspoorwegbouw
Meer dan 50 wonderschone werkende modelbanen uit binnen- en buitenland.
De dagen dat bij de hobbyist enkel het treintje, het rollende materieel, de hoofdrol speelde, zijn definitief voorbij. Een modelspoorbaan is veel meer geworden dan 'n rondje rails en hier of daar een huisje of boompje. Het op schaal nabouwen van een bestaande situatie of een historische plaats, krijgt steeds meer de aandacht in het modelspoor.
Daarnaast hebben modelspoorwegbouwers ook meer belangstelling gekregen voor het op schaal nabouwen van een bestaande situatie of een historische plaats. Modelspoorhobbyisten graven in het verleden en tonen historische landschappen en sporen waardoor de toeschouwer soms wel honderd jaar of meer in de geschiedenis wordt teruggeworpen.

Zo ontvangen we bijvoorbeeld dit jaar de Nederlandse modelspoorclub Maasbuurtspoor met een modelspoorbaan rondom station Gennep in 1900. De toenmalige spoorwegmaatschappij NBDS (De Noord Brabantsch-Duitsche Spoorweg Maatschappij) exploiteerde een korte maar belangrijke spoorlijn tussen Wesel in Duitsland en Boxtel in Nederland. Het stadje Gennep werd daardoor Nederlands grensstation en stond daarmee op de wereldkaart. Deze situatie is eenmalig geweest in Nederland en komt op Eurospoor tot leven op de transportabele baan van deze club. (Meer hierover in de bijlage).
Helpdesk voor modelspoorvragen en uitleg over technieken
Vertrouwd op Eurospoor is de helpdesk waar ervaren hobbyisten van de website Beneluxspoor.net vragen van bezoekers beantwoorden. Op gezette tijden worden tevens modelbouwdemonstraties gegeven. Daar worden technieken getoond en uitgelegd waarmee op simpele wijze schitterende resultaten kunnen worden bereikt door de hobbyist die ook thuis of bij zijn hobbyclub een eigen modelspoorwereld wil opbouwen.
Voor de bezoekers die op Eurospoor 2011 die al zo lang gezochte zeldzame trein of de nieuwste lok van een van de bekende merken koopt is er net als andere jaren de testbaan waar de aankoop op kwaliteit en functies kan worden gecontroleerd. En zijn er problemen dan is er zelfs een locomotievendokter aanwezig die indien mogelijk een kleine reparatie kan uitvoeren of de problemen analyseren en een oplossing helpen bedenken en uitwerken.
Minidiorama-wedstrijd
Dit jaar zullen Beneluxspoor en Eurospoor een dioramawedstrijd organiseren. De opdracht is om op een stukje van 30 cm x 100 cm een modelspoorthema uit te beelden. Al maandenlang zijn meer dan 20 modelbouwers actief om zich te kandideren voor de eerste prijs. Hun voor- en tegenslagen maken zij wereldkundig op de site van Beneluxspoor.net. Op de beurs kan de bezoeker zijn stem uitbrengen op de beste inzendingen. De prijsuitreiking is zondagmiddag 30 oktober op het evenement bij de stand van Beneluxspoor.

Kinderen en modeltreinen. Een goede combinatie? Nou en of!
Natuurlijk zijn er modelbanen waar kinderen alleen met de ogen mogen kijken en niet met de handen, maar dat is lang niet overal zo! Voor de duizenden kinderen die Eurospoor jaarlijks bezoeken wordt modelspoormateriaal ter beschikking gesteld waarmee ze naar hartelust kunnen spelen en experimenteren. Daarnaast mogen de kinderen bij een aantal clubs ook zelf de baan bedienen. Maar ook hebben we de Hollandse Minispoorwegen te gast met sporen en treinen zo groot, dat kinderen daar een ritje in kunnen maken! Een mooi begin van de treinhobby of zomaar een dagje uit om met treinen te spelen.

En speciaal voor de allerkleinsten wordt dit jaar een stand ingericht waar kleuters en peuters op de speeltafels de avonturen van Thomas de stoomlocomotief kunnen naspelen.
Meer dan 50 werkende modelbanen. U wilt voorbeelden?
Maar natuurlijk wordt het overgrote deel van de ruimte gevuld door de meer dan 50 wonderschone modelbanen die de show stelen. Uit binnen- en buitenland komen clubs om hun mooiste modelbanen op Eurospoor te tonen.
Om u in de stemming te brengen vindt u in de bijlage alvast enkele voorbeelden van bijzondere deelnemers.
Kortom, Eurospoor 2011 is een must voor iedere treinliefhebber. En voor wie nog geen treinenliefhebber is: na een bezoek aan Eurospoor is dat gegarandeerd anders!
Maak kans op twee vrijkaarten!
Actie van VoorPlussers
Heeft u een leuke hobby en kunt u daar een leuk verhaal bijschrijven, stuur dat aan ons op vergezeld van meerdere foto's en u maakt kans op twee gratis kaarten. Wij zullen dit dan op onze site plaatsen. Heeft u vorig jaar een leuke dag gehad op de Eurospoor met uw vrienden en/of vriendinnen, heeft u ook daar foto's van, ook dan maakt u kans op twee vrijkaarten. Stuur uw belevenissen op de beurs aan ons op ook weer vergezeld met wat foto's.
Veel succes,
Redactie VoorPlussers

Hieronder alvast een voorproefje!
Data EUROSPOOR 2011 Jaarbeurs Utrecht
Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, Jaarbeursplein 6, Utrecht
Vrijdag 28 oktober 2011: 10.00 - 18.00 uur
Zaterdag 29 oktober 2011: 09.30 - 17.30 uur
Zondag 30 oktober 2011: 09.30 - 17.00 uur
Toegangsprijzen EUROSPOOR2011
Volwassene € 14,50
Kind 2 t/m 11 jaar € 6,50
Kaarten de gehele dag verkrijgbaar aan de Jaarbeurskassa. Kaartverkoop start een half uur voor beursopening
Tickets ook online verkrijgbaar (vanaf enkele maanden voor beursbegin).
Voor meer info kijk hier!
http://www.eurospoor.nl
















